Menu

Blog o Blox

Oficjalny blog o platformie blogowej Blox.pl

Od blogera do trendsettera! Zapraszamy na konkurs dla wszystkich blogerów!

blox

Chcesz blogować profesjonalnie? Ucz się od najlepszych, czytaj, ćwicz, ale też dziel się swoimi doświadczeniami! Mów o dobrych praktykach, inspiruj. Zapraszamy do przygotowania pierwszego w Polsce przewodnika o blogowaniu. Weź udział w konkursie „Od blogera do trendsettera”, napisz notkę na jeden ze wskazanych tematów, wygraj fantastyczne nagrody i wyznaczaj blogowe trendy!

shutterstock_101774389

Wirtualny przewodnik przygotujemy w ramach konkursu i opublikujemy w chmurze jako e-book oraz audiobook, by służył wszystkim blogerom oraz tym, którzy chcą zacząć przygodę z blogowaniem. Wybrane najlepsze notki staną się jego częścią, zamieścimy w nim również wiedzę i wskazówki od prowadzących warsztaty Blogupdate „Bloger profesjonalny”, które odbyły się 17.10 w warszawskiej siedzibie Microsoftu.

Co zrobić, by wygrać nagrodę w konkursie i zostać jednym z autorów przewodnika?

Opisz własne doświadczenia i podziel się wiedzą, zainspiruj innych. Masz do wyboru jedno z poniższych zagadnień, na które przygotuj wpis na swoim blogu. To poszczególne rozdziały naszego poradnika:

 1. Narzędzia profesjonalnego blogera
 2. Moje sposoby na angażowanie czytelników
 3. Moje sposoby na hejt – jak radzić sobie z krytyką i hejterami?
 4. Bloger – ekspert czy ekshibicjonista – pisać o sobie czy tworzyć bloga eksperckiego?
 5. Bloger jako dziennikarz społeczny – jak stać się wpływowym medium opiniotwórczym?

By Twój wpis wziął udział w konkursie, musi zawierać trzy z sześciu poniższych haseł, w dowolnej formie gramatycznej:

- Blog – okno na świat

- Bloger ma zawsze rację

- Z blogiem w chmurze

- Cloud first, mobile first

- Od blogera do trendsettera i profesjonalisty

- Bloger w awangardzie mobilności

Materiał konkursowy, notkę lub filmik, zgłoś do konkursu, wysyłając do nas mail wraz z linkiem. Pamiętaj, opublikuj go używając hasztagu #BlogUpdate2015.

Link do wpisu prześlij na adres blox@agora.pl do 15 listopada 2015 r. do godziny 23.59.

Wpis możesz wzbogacić filmem i grafiką. Jeśli zamieścisz filmik, to nie dłuższy niż 3 minuty, a wpis musi być rozsądny, czyli nie przekraczaj liczby znaków, której Twoi czytelnicy nie łyknęliby na raz. Najlepiej czytają się teksty zawierające ok. 3000 znaków ze spacjami.

Przeczytaj REGULAMIN! KLIK

Uwaga, jury bierze pod uwagę to, jak Twoi czytelnicy i widzowie zareagowali. Liczba szerów i komentarzy jest ważna. Patrzymy na sposób, w jaki zachęcasz publiczność do aktywności przy konkursowym wpisie i jak dzielisz się z innymi swoją blogową pasją.

Co możesz wygrać?

Przewidzieliśmy super nagrody dla najlepszych 15 prac.

1 miejsce – XBOX One + gry

2 miejsce – telefon Lumia

3 miejsce – zestaw Microsoft hardware

4-10 miejsce – uniwersalna klawiatura mobilna Microsoft

11-15 miejsce – zestaw książek i płyt

15 najlepszych prac opublikujemy jako audiobook, a wybrane materiały ukażą się w serwisie gazeta.pl w boksie społeczności „Forum i Blox” na głównej stronie gazeta.pl

Zapraszamy!

Agnieszka Durska, Blox.pl

W razie pytań, pisz do mnie: agnieszka.durska@agora.pl

 

Komentarze (6)

Dodaj komentarz
 • foton.3

  Mój blog już od dawna wyznacza trendy, podobno jest polecany studentom pierwszego roku psychiatrii i to na UJ w Krakowie xD

 • Gość: [agadurska] 172.25.254.*

  Napisz w konkursie, jak Ci się udało :))

 • katja.asd

  Mojego bloga też czytają psychiatrzy, oprócz tego instytucje zajmujące się autyzmem, no i przede wszystkim rodzice. Mam wejścia z fajnych miejsc, typu [tu były instytucje państwowe, ale to ponoć spam].. no jest wesoło :) Jednak do dynamiczno-motywującej blogosfery reklamującej ciuchy, garnki i kosmetyki, 9 objawów że twój facet blablabla... wcale nie pasuję i bardzo dobrze, bo się tym środowiskiem brzydzę.

 • katja.asd

  test: sej..., minis..., kanc... p...

 • Gość: [Piotrek] *.dynamic.chello.pl

  Świetny post.

 • augustc

  Zwracam się po raz kolejny z prośbą o poprawienie funkcjonowania Bloxa. Coraz więcej czasu tracę na formatowanie tekstu w nowych szablonach. Litery są samoistnie pogrubiane tam gdzie tekst nie powinien być pisany boldem. Publikując dostaję nerwa, bo wygląda to wszystko fatalnie i źle się czyta :/

© Blog o Blox
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci