Menu

Blog o Blox

Oficjalny blog o platformie blogowej Blox.pl

9 korzyści z blogowania – dlatego warto blogować!

blox

Najpierw piszesz tylko dla siebie, ot taki internetowy pamiętnik. Potem odkrywasz, że inni czytają i komentują Twoje wpisy. Zachęcasz ich, by z Tobą zostali. Każde działanie, które podejmujesz w związku z rozwojem bloga, rozwija też Ciebie. Jak? Przejrzyj z nami korzyści z blogowania!

 

shutterstock_247195609

 

Uczysz się argumentować

Każdy wpis to szkoła argumentacji, jeśli chcesz, by był zrozumiały dla innych. Jesteś medium, nie możesz napisać: „Bo tak i już”. Nie utrzymałbyś wówczas czytelników. Stawiasz tezę i podajesz zestaw argumentów. To przydaje się w życiu zawodowym. Zobacz sam, odkąd blogujesz, łatwiej Ci wyrażać myśli. Pamiętaj, najlepiej mówić i pisać tak, jakbyś rozmawiał ze znajomym. Nie zaczynasz mu opowiadać historii od środka i zawsze tłumaczysz to, co może być dla niego niezrozumiałe, bo na przykład nie był świadkiem opisywanego wydarzenia.

Uczysz się pointować

Tekst bez dobrego zakończenia, ciekawej pointy przepada bez echa. Na pewno już to zaobserwowałeś na swoim blogu. Staraj się więc zawsze stawiać kropkę nad „i” oraz kończyć myśli – jak dobry dziennikarz lub pisarz.

Stajesz się uważnym, wrażliwym obserwatorem

Szukasz tematów, podpatrujesz, zapisujesz, przekładasz i nic już nie może umknąć Twojej uwadze. Odkąd prowadzisz bloga znacznie więcej czytasz, co inni piszą w Internecie. Bardzo dobrze, to rozwija! Czytaj też dużo książek. Podobno na każde kilka napisanych słów, kilkaset trzeba przeczytać. To uwrażliwia!

Lepiej planujesz czas

Bez wątpienia blogowanie to pożeracz czasu. Odkąd zacząłeś, robisz wszystko, by mieć czas na pisanie notek, zbieranie materiałów, odpowiedzi na komentarze. Zauważyłeś, że im więcej się dzieje, tym łatwiej to dobrze zaplanować? Jeśli jeszcze nie planujesz wpisów, to spróbuj się przyjrzeć temu, co robisz i kiedy. Lepiej rozłożysz wszystkie zadania, więcej czasu zostanie na fantastyczne hobby. Spontaniczność jest ważna, ale w blogowaniu liczy się stały kontakt z czytelnikami, czyli regularne publikacje.

Poznajesz wielu ludzi

Pisanie bloga zmusza do nawiązywania relacji. Musisz odpowiadać czytelnikom, dbać o ich stałe zainteresowanie i to nie tylko na blogu, ale też w serwisach społecznościowych. Poznajesz też wiele osób w realu! Blogerzy tworzą w Polsce fantastyczną społeczność. Jeśli jeszcze nie byłeś na blogowym spotkaniu, koniecznie się wybierz. O ważnych eventach informujemy na naszym blogu, np. tu i tu.

Blox.pl również organizuje spotkania. Właśnie wraz z partnerami: Microsoftem, PSBV, PZU, Tradetrackerem, Oferteo i Tesco przygotowujemy warsztaty BlogUpdate. 17 października w Warszawie w siedzibie Microsoftu zaproszeni przez nas eksperci będą dzielić się wiedzą. Na spotkaniu można zadawać im indywidualne pytania. Zgromadziliśmy ludzi, których warto poznać, gdy się bloguje profesjonalnie!

 

shutterstock_169743281

 

Blog może wspierać Twój biznes

Prowadzisz jednoosobową działalność, małą firmę? Pomyśl o tym, by blogować zawodowo, profesjonalnie. To doskonały sposób, by zaistnieć w swojej dziedzinie jako ekspert lub doradca. Blog jest źródłem ruchu dla Twojej strony internetowej. To doskonałe narzędzie do nawiązywania dobrych relacji z odbiorcami. Dziel się wiedzą, inspiruj, a zdobędziesz nowych nabywców i zmienisz ich w lojalnych klientów. I nic nie stoi na przeszkodzie, byś pisał bloga „prywatnie” i firmowo! Z przyjemnością pomożemy ci w założeniu bloga dla twojej działalności oraz pokierujemy pierwszymi wpisami. Zgłoś się do nas na adres blox@agora.pl, by zyskać więcej informacji i wiedzy z zakresu content marketingu.

Czytaj blog blox.blox.pl - w dziale "Porady dla blogerów" publikujemy ciekawe wywiady z ekspertami, którzy poprowadzą warsztaty BlogUpdate.

Sam blog może być biznesem!

To jedna z bardziej cenionych korzyści z blogowania! Jednak nie zakładaj bloga z myślą o tym, że od razu będziesz zarabiać. Zadbaj najpierw o to, by przekonać do siebie spore grono czytelników, oferuj dobre, dopracowane treści. Pozytywnie wejdź w kanały social mediowe. Pieniądze i oferty współpracy przychodzą z czasem.

Uczysz się jak budować swój wizerunek

Piszesz bloga, publikujesz w sieci. Jesteś marką – ty sam i Twój blog. Marka musi mieć spójny wizerunek. Uczysz się więc od początku, jak go kreować i jak pozycjonować się na tle innych blogerów. Z całą pewnością ta wiedza przekłada się też na życie zawodowe. Blogujesz, jesteś bardziej pewny siebie, lepiej zorganizowany, szybciej orientujesz się w trendach. I starasz się nigdy nie publikować czegoś, czego byś się wstydził. Jesteś odpowiedzialny za każde słowo w swoich kanałach. Chcesz przecież być pozytywnym liderem opinii.

Blog to nieustanne wyzwanie

By dobrze blogować, podnosisz sobie coraz wyżej poprzeczkę. Sięgasz po nowe inspiracje, publikujesz coraz lepsze treści. Starasz się, by rozchodziły się w sieci jak ciepłe bułeczki. Cały czas się rozwijasz! Przeczytaj swoją pierwszą notkę. Większość z nas, blogerów, roześmieje się czytając pierwsze wpisy. „Jak mogłem / mogłam to napisać? Ależ to nieporadne!” Przeczytaj ostatnią notkę – jest różnica, prawda?

 

I tego Wam życzymy, nieustannego rozwoju.

 

Agnieszka Durska,
Wasz community manager

Komentarze (30)

Dodaj komentarz
 • ewazdublina

  Swieta prawda :) Tez kiedys cofnelam sie do pierwszej notki i zdziwilam sie jak moglam cos tak beznadziejnego napisac!

 • bartoszcze

  I znowu mam wrażenie że jest blogowanie i Blogowanie. Notka jest o tym drugim, a ja wolę to pierwsze.

 • tom790

  Fajna platforma blogowa, ale niestety nie chce zrozumieć, że jednak nie jestem spamerem, tylko piszę o aktualnych przecenach i promocjach gier. Byłbym wdzięczny jakby udało się w moim przypadku zrobić wyjątek, ponieważ jest to naprawdę irytujące i wiele wpisów muszę przekształcać np. skracając linki. Niestety irytuje mnie także limit linków, a czasem jak jest dużo przecenionych gier to lepiej jest dać do każdej gry link. Jeśli zauważę zmianę od razu napiszę BARDZO POZYTYWNY komentarz. Z góry dziękuję ;).

 • tom790

  To mi naprawdę przeszkadza. Już 3 dni temu poprosiłem o to, a przez 2 tygodnie spadłem o 2 miejsca w rankingu gry przez to. Jeszcze teraz nawet zdjęcia źródła nie mogę podać...

 • tom790

  Nawet skracacz linków mi zablokowaliście... Dziękuję! Widać, że przeczytaliście mój wpis i jest wartościowy, ale tak, aby mi jeszcze utrudnić życie???

 • bagienny

  @tom790 napisz do nas na adres blox@agora.pl z opisem problemów.

 • 4filar

  Jak można komuś wykasować blog nie podając powodu? Już nie mówię o tym, że jakiekolwiek ostrzeżenie przedtem wypadało by napisać. Zwykłe k.....o to jest, bo inaczej nazwać tego się nie da

 • blox

  4filar - napisz do nas na blox@agora.pl, podaj nazwę bloga, link

 • tewilla

  bardzo przydatne rady.
  :)

 • aksart

  i ja postanowiłam spróbować:) zobaczymy co z tego wyjdzie....dziś pierwsze wpisy nawymysla.blox.pl/html

 • historyk82

  Świetna platforma, mnie bardziej odpowiada niż np. blogspot :)

 • ciotkaeliza

  Ja debiutuję i każda rada jest dla mnie ważna ale i tak uważam że to praktyka czyni mistrza.

 • ankaa8882

  Bardzo przydatne rady,już od dwóch lat prowadzę blog na innych stronach oraz pisze wiersze.
  Przynajmniej takie mam hobby ;D

 • wielomania

  przeczytałam analizuje i.. szukam tych korzyści u siebie. Dopiero raczkuję w sferze blogowej, ale może coś już jest... :)

 • integratori

  Zawsze tak było że jakakolwiek działalność powoduje rozwój, pisanie bloga to też rozwój i to pod wieloma względami. Jak ktoś lubi pisać to powinien takiego bloga założyć.

 • slodkogorzkie_zycie

  Łatwo nie jest, ale próbować zawsze warto!

 • Gość: [Mama Tymek kreatywni] 193.93.68.*

  Dokładnie taki jak jest napisane, uwielbiam prowadzić swojego bloga i dzielić się nim z innymi :-)

 • kajtolo

  Dokładnie taki jak jest napisane, uwielbiam prowadzić swojego bloga i dzielić się nim z innymi :-)

 • mezanotte

  Pisanie bloga jest bardzo emocjonujące i ciekawe . Można rozwinąć siebie i przez to ludzie mogą Cię lepiej poznać. Niestety sama na razie takiego nie prowadzę, ale chyba zacznę.

 • Gość: [3dOffice] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Zgadzam się z tym artykułem, blog przynosi sporo korzyści. Do tego jest ciekawą formą promocji biura, tak dla przykładu ;)

 • Gość: [eTerminale] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Jeśli ktoś umie prowadzić bloga to fajnie się to ogląda, najgorsze są takie nie ogarnięte blogi z byle jakimi wpisami. To po prostu razi po oczach ;)

 • Gość: [Malwina] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  To faktycznie ciekawa opcja, nie wiem jak innych ale mnie przekonałeś tym wpisem gościu. Zakładam bloga!

 • Gość: [Szybkidruk] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Łatwo nie jest, ale próbować zawsze warto! Uwielbiam to wszystko i nie zaprzestałabym tak jak ty :-)

 • mornana

  Chyba tego spróbuję, wygląda na tyle przekonująco że kupiło moje zaufanie. Zobaczymy co z tego wyjdzie :D
  ____
  poszukiwaczewiedzy.pl/

 • karii10

  Teraz to rozwiązanie mocno traci na wartości. Powstały już nowsze, bardziej opłacalne metody ;)
  _____
  Emano

 • piszacamama

  I jak to pięknie brzmi: - Co robisz? - Jestem blogerką! :)

 • Gość: [Lidia] 91.196.11.*

  W zupełności zgadzam się z przedstawionym wpisem. Prowadzenie bloga niesie za sobą wiele korzyści zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Dla użytkowników to szansa rozwoju i (przy umiejętnym wykorzystaniu szans) całkiem dobry zarobek. Przedsiębiorstwom z kolei zapewnia ono pozyskanie zainteresowania potencjalnych klientów, które oczywiście przekłada się na lepsze wyniki finansowe oraz budowanie pozytywnego wizerunku w sieci. ;)

 • pabloby

  Największa korzyść, o ile jest wdrożona odpowiednia strategia marketingowa, to oczywiście zarabianie na reklamach które możemy umieścić na blogu. To da nam największy przychód, bez wątpienia.

 • jasna0

  Dziękuję Ja już bloguję przeszło 14 lat, sporo czasu. Moje pierwsze wpisy w roku 2004 były krótkie i nijakie, chociaż jak ostatnio czytałam, stopniowo je rozwijałam Teraz mam sporo, bo ponad 100 dziennie odwiedzin w moim blogu, co mnie bardzo cieszy
  Serdecznie wszystkich blogowiczów pozdrawiam, a Agorze dziękuję za możliwość udostępniania moich wpisów, chociaż przyznam, że często mam z tym kłopoty, w trakcie pisania zdarza się, że tekst ginie, co mnie denerwuje, bo jednak pewna myśl mi już przez to ucieka i czasami odtworzenie jej jest trudne.
  Ale kto powiedział, że pisanie blogu ma być łatwe????

 • Gość: [carina] *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

  Bardzo dobry artykuł i przydatne rady oraz motywujące.. powodzenia i dizękuje

Dodaj komentarz

© Blog o Blox
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci