Menu

Blog o Blox

Oficjalny blog o platformie blogowej Blox.pl

Nowa wersja Bloxa dostępna dla wszystkich chętnych

blox

Drodzy Bloxowicze! 

Blox skończył w tym roku 10 lat i postanowiliśmy, że czas na zmiany. Zapytaliśmy was o zdanie i dowiedzieliśmy się co jest dla Was ważne i czego Wam w Bloxie brakuje. Od tamtej pory robiliśmy co w naszej mocy, żeby odpowiedzieć na te potrzeby. Powstał nowy panel blogera oraz trzy pierwsze szablony. Przez jakiś czas były dostępne tylko dla osób, które zgłosiły się do grupy beta-testerów.

 Nadszedł czas, żeby efekt naszej pracy i Waszych uwag pokazać szerszemu gronu. Od dzisiaj nowy panel blogera i trzy szablony są dostępne dla wszystkich chętnych. 

Obie wersje dostępne równolegle

Można swobodnie przechodzić pomiędzy starym i nowym panelem blogera. Linki do przechodzenia znajdują się u góry po lewej stronie.

Na starym Bloxie:

starynowyzalogowany_blox

 

na nowym Bloxie:
nowystary_blox

Nowy panel blogera

Panel z edytorem wpisów już działa i pozwala wykonać wszystkie podstawowe czynności. 

Przez kilka miesięcy korzystała z niego grupa blogerów, poprawialiśmy zgłoszone przez nich problemy. Nowy edytor nie jest jeszcze w stu procentach skończony, ale chcemy, żebyście mogli go już wszyscy wypróbować.

W porównaniu do starego panelu są w nim takie nowości:

Nowe szablony

Szablony są dostępne w nowym panelu blogera, w sekcji Ustawienia. Przejście na nowy szablon jest dobrowolne. Przed przełączeniem się można podejrzeć nowy wygląd bloga, możliwe jest także powrót do poprzedniego (z poziomu starego panelu). W przyszłości planujemy stworzenie kolejnych szablonów. 

W skrócie o nowych szablonach:

Strona główna

Strona główna Bloxa na razie zostaje bez zmian. Przygotowaliśmy dodatkową stronę, która prezentuje odmienionego Bloxa niezalogowanym użytkownikom. Promujemy tam Wasze blogi w nowym cyklu "blogi tygodnia". 

Podziękowania

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomagali nam testując nową wersję Bloxa oraz pierwsze trzy szablony. Jesteście wspaniali, dostaliśmy od Was mnóstwo konstruktywnych uwag, które bardzo pomogły nam w pracy. Cieszymy się, że w oparciu o nowe szablony stworzyliście piękne, nowe odsłony Waszych blogów. Gratulujemy!

A oto niektóre z Waszych blogów z nowymi szablonami: 

nosthrillsneoonojcieckarmiacymoravaaniabiegaartdecokrainatrollisytuacja mojmazmniewkurzabookfamaxxximalizatordwiepaniepootworzeniuoczuchudydrantenisbydgoszczlilarouge,  przyokazjisztukaprzenosnadziwneniedziwnejaponiaczylinaostrozawiesinaniedodrukustarakamienicazrobtowwarszawietebebunkadesuimmrammobilniakiartykulypatrykwitczukopcypolishiznamuzycznypanademartaimaszynamantysiamodliszka568fotojoannyczepialskilistyodmamybksfragmentagapiorobiegaczpoczatkujacycinemagogiakrzycholtrochejaponiialmetynapiszebagiennynabagnachlbp

Dziękujemy też wszystkim aktywnym blogerom Bloxa.  Za to, że z nami jesteście, kontaktujecie się i mówicie co jest dla Was ważne i czego Wam potrzeba. I przede wszystkim za to, że piszecie te wszystkie świetne blogi. Tak trzymać. Czekamy na wasze opinie o nowym panelu i na Wasze blogi z nowymi szablonami.

Przy okazji przypominamy - jest okazja do spotkania! Zapraszamy na BlogAir w najbliższą sobotę (30 sierpnia) g. 14.00, Warszawa, Miasto i Ogród. Tu znajdziecie więcej informacji i możliwość zapisania się.

Jeśli macie jakieś pytania lub uwagi, piszcie na Blox@agora.pl

pozdrawiamy,

zespół Blox.pl

Komentarze (56)

Dodaj komentarz
 • klaudka2013

  Uwielbiam nową wersje bloxa <3

 • klaudka2013

  Bardzo proszę o nowe szablony, które będą pasowały do bloga o zwierzętach ;) Pozdrawiam!

 • zur77

  powiem tylko iż autozmniejsznie zdjęć jest czadowe, Kapitanowie Bloxa żeglują we właściwym kierunku ...

 • jabok

  Na razie prościej piszę mi się na starym edytorze,ale zmiany uważam za korzystne. Mam kłopot z dostosowywaniem rozmiaru zdjęć. W starym edytorze moim zdaniem było to łatwiejsze.

  No i wciąż czekam na "motocyklowy" szablon. ;-) Chętnie bym zmienił wygląd,ale na tworzeniu szablonów nie znam się wcale...

 • lioness5147

  Przydały by się szablony bardziej kolorowe i więcej tematyk każdy chce aby jego blog był niepowtarzalny i fajnie jak by menu nie było schowane a na widoczności całe :)

 • edyta1972

  Chciałabym zmienić kolorystykę, tła, liter na bocznej szpalcie, nie bardzo jestem na razie przekonana, kliknęłam przez pomyłkę bo jestem ciekawska a teraz nie wiem jak wrócić.
  Zdjęcie w nagłówku to sobie sama zmeiniłam w szablonie który miałam, podobnie z kolorystyką a teraz jakby zaczynać od nowa ...

 • eldka

  Jestem pod wrażeniem. Zmiany bardzo nowoczesne.
  Administracja się naprawdę napracowała i jest efekt.

  Również czekam na szablony z możliwościami: zmian tła na przykład itp.

 • natalia_blox

  @klaudka2013, @jabok: Dzięki za dobre słowa, fajnie, że zmiany Was cieszą. Szablonów będzie więcej, ale te, które już są, można dostosowywać do swoich potrzeb dzięki edycji zdjęcia w tle, zobaczcie np.
  - muzyczna wersja szablonu Paryż na Muzycznym Blogasku Pana De
  - Paryż w wersji podróżniczej na Trochę Japonii
  - szablon Oslo w wersji filmowej na Cinemagogia

 • natalia_blox

  @jabok: Napisz proszę na blox@agora.pl jaki dokładnie jest problem z dostosowywaniem rozmiaru zdjęć. Dzięki!

 • natalia_blox

  @lioness5147: pracujemy nad nowymi szablonami, na razie te, które są można dostosowywać do swojego bloga np. przez zmianę zdjęcia w tle. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że każdy bloger i blog są niepowtarzalne, chcemy Wam pomagać w podkreślaniu Waszej wyjątkowości. Zwróć też uwagę, że tylko szablon Oslo ma schowane menu, w pozostałych szablonach menu jest na wierzchu.

 • kasica_k

  Pięknie proszę o możliwość zmiany koloru tekstu w nowym edytorze. W starym jest, w nowym nie ma.

 • natalia_blox

  @eldka, @zur77: Bardzo nam miło, że zmiany Wam się podobają. Planujemy nadal pomału żeglować w tym kierunku :-)
  Jeśli chodzi o możliwość edytowania szablonów to jest to możliwe @eldka - w każdym z nowych szablonów możesz zmienić zdjęcie w tle.

  @edyta1972: Dzięki za maila na blox@agora.pl, już na niego odpowiedzieliśmy i zajmujemy się Twoim blogiem.

 • eldka

  @natalia: Nie chodzi o zdjęcie. Myślę o szablonach, które pozwolą na wymianę całego tła: z kwiatowego na jednolity na przykład.

 • zlakobieta2

  Chciałam dodać wpis z więcej jak jednym zdjęciem, z komputera. Coś mi topornie idzie. Nie widać przy zmniejszaniu zdjęcia wielkości zdjęcia- to ułatwiłoby sprawę. Wiem, że u mnie może być do 700 x 525 żeby za ramkę nie wyszło. A tu kombinacje. Na "starym" przy zmniejszaniu wyświetlało. Poza tym estetycznie. Czekam na nowe szablony.
  Pozdrawiam- ta złakobieta2 :)

 • nutka1505

  Nowa wersja pierwsza klasa. Pozdrawiam. :)

 • kurian8

  Ładne, fajne i nowoczesne ale mam parę pytań sugestii juz tylko po dodaniu jednego wpisu:

  1. Dodawanie zdjęć - wcześniej można było pogrupować sobie tematycznie w katalogi i łatwo było zarządzać całością np. posortować alfabetycznie by szybko znaleźć potrzebne - nowy wybór zdjęć to jakaś masakra (ładne ale bardzo mało funkcjonalne a znalezienie konkretnego zdjęcia gdy ma się ich kilkadziesiąt to droga przez mękę)

  2. Tagi specjalne np. [more] to akurat zauważyłem przypadkiem, że jest - jest ich więcej? jest jakiś spis/pomoc z opisem co jest i jak działa?

  3. Właściwości zdjęcia - w poprzedniej wersji można było np. dodać tekst alt czy ustawić marginesy jak to teraz się robi? Czy jedyną możliwością jest edycja kodu html?

 • ml76

  Świetnie :-)
  Na pewno się tym zainteresuję.

 • agnieszka-kowarska

  Nie znoszę rozjechanego tekstu. Trzeba sporo przewijać, żeby przeczytać całość, czcionki przeogromne, jak dla mnie zbyt mało możliwości zagospodarowania wąskiej szpalty i nie podoba mi się uderzenie obrazem podczas wejścia na blog. Obejrzałam swój blog w nowym szablonie i jestem rozczarowana. U mnie wyświetlały się tylko wstępy do notatek, reszta tekstu gdzieś umknęła, no i brak archiwum w wąskiej szpalcie. Gdzie będzie można wstawiać linki? Mam odsyłacze do różnych stron, nie chcę ich usuwać... Hm... Jak dla mnie wersja dla osób lubiących oglądać obrazki a nie czytać teksty. Ja wolę czytać niż oglądać. Podsunęliście w linkach zmienione blogi i nawet nie zainteresowałam się ich treścią, niestety, odrzuciło mnie, nie chce mi się tyle przewijać ani zmieniać ustawień monitora (zmniejszać widok), żeby za moment wrócić do poprzednich ustawień, bo nie przeczytam artykułu w gazecie z powodu "mikroliter" itd. Zdecydowanie - na ten moment - ta nowość nie jest dla mnie.

 • natalia_blox

  @kasica_k: Z różnymi kolorami tekstu jest taki problem, że pojedyncze zdania i wyrazy z innym kolorem kojarzą się z linkami i mogą być mylące dla czytelników. Raczej myślimy o wprowadzeniu innych kolorów np. dla podpisów pod zdjęciami. Jeśli macie jeszcze jakiś inne potrzeby związane z kolorami tekstu to piszcie.

  @zlakobieta2: Żeby nadać zdjęciu dokładną szerokość można w edytorze kliknąć w zdjęcie, pojawi się przycisk edytuj. Tam można wpisać dokładną szerokość. W nowych szablonach zdjęcia nawet jeśli są większe, dostosowują się do szerokości szablonu.

 • natalia_blox

  @kurian8:

  1. Dzięki za pomysł z dodatkowym sortowaniem alfabetycznym. Będziemy jeszcze zbierać uwagi na temat tej funkcjonalności.

  2. Na razie nie ma więcej tagów specjalnych.

  3. Teraz można dodać tekst alternatywny. Po kliknięciu w zdjęcie w edytorze pojawi się przycisk edytuj, który otwiera okno edycji. Tam można nadać opis zdjęcia (czyli tekst alternatywny "alt"), zmienić jego wielkość, wstawić link oraz wybrać sposób ułożenia względem tekstu (do lewej, do prawej, w centrum). Marginesy można ustawiać na razie tylko w kodzie HTML

 • natalia_blox

  @agnieszka-kowarska: Nowe szablony staraliśmy się przystosować do potrzeb osób piszących i ceniących tekst - stąd duża, wyraźna czcionka, jak i tych, których blogi opierają się na zdjęciach - to powód lepszej ekspozycji zdjęć. Zdajemy sobie sprawę, że zmiany nie wszystkim przypadną do gustu, dlatego przejście na nowe szablony nie jest obligatoryjne - można pozostać przy klasycznym wyglądzie bloga.
  Wąska szpalta jest dostępna w szablonie Nowy Jork. Archiwum - po włączeniu w ustawieniach tej opcji - jest w postaci linku, który prowadzi do strony, gdzie można wygodnie przeglądać wszystkie wpisy i wyszukiwać je według miesiąca, tak jak tu: blox.blox.pl/archive/last.html
  Mamy nadzieję, że za jakich czas przyzwyczaisz się do zmian, prace nad Bloxem nie są jeszcze zakończone. Docelowo planujemy przygotować więcej szablonów, być może też takie, w których można wybrać wielkość liter.

 • sekretarka.bozeny

  Bożena jest zachwycona. Szabloxy jej się szalenie podobają!

 • rozieblox

  Jak już pisałem, podoba mi się. Ale do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja, więc:
  1. Czy będzie możliwość edycji szablonów? Nie wymiany szablonu, nie zmiany poszczególnych elementów typu zdjęcie, ale grzebania w bebechach. CSS, HTML, te sprawy.
  2. Jest ciężko, choć szybko. Ładowanie strony z nowym szablonem to min. ok. 1 MB przesyłanych danych. W tym dużo JS. Jest szansa, że będzie lepiej?
  3. To już apetyt rośnie w miarę jedzenia - przydałoby się wbudowane narzędzie do bezstratnej kompresji grafiki (głównie jpg). Mogłoby działać od razu przy uploadzie zdjęć, oraz - w przypadku poprawienia się algorytmów - być wywoływane ręcznie.

  Błędy: chyba szablon wykorzystywany aniabiega.blox.pl/html i ojcieckarmiacy.blox.pl/html ma jakiś błąd. W mojej przeglądarce pomiędzy ostatnim wpisem na stronie, paginatorem a faktycznym końcem strony mam masę miejsca. Zarówno Firefox 31, jak i Chromium, choć w Fx więcej (2/3 scrolla jakoś).

 • sekretarka.bozeny

  A Bożenie w jej slicznym Oslo chyba coś sie popsuło - menu się przestało rozwijać. :(

 • archi-polis

  No to jak zrobiliście nowa wersję to po to by była lepsza od starej. To zmieniamy na nową :) i zobaczymy

 • zlakobieta2

  No dobrze, ogarnęłam edycję ale nadal nie mogę dodać więcej jak jedno zdjęcie. Fajnie byłoby żeby wpisując szerokość automatycznie wyskakuje wysokość. :)

 • zlakobieta2

  Hmmm... Dodaje dalsze zdjęcia ale dopiero po zapisaniu w roboczych. Chyba że są jakieś skróty ?

 • natalia_blox

  @rozieblox
  1. Plany są takie, że będzie można edytować CSS.
  Na razie można coś dopisać do CSSa tylko w widgecie "Własny HTML" w tagu <style></style>

  2. Będziemy to optymalizować

  3. Na razie zdjęcia większe niż limit wielkość (1,5 MB) są zmniejszane w trakcie wgrywania na serwer ale dalsze prace nad kompresją są w planach.

  Błędy:
  Dzięki za zgłoszenie, sprawdzimy to.

 • natalia_blox

  @sekretarka.bozeny: Sprawdziliśmy to, jest to problem z dodatkowym skryptem, który za pomocą widgetu HTML dodałaś do bocznej szpalty. Problem zniknie po usunięciu tego skryptu. Jeśli nie wiesz jak to zrobić napisz do nas na blox@agora.pl, pomożemy

 • azw2

  No to zmienię dopiero jak będzie można edytować css

 • rozieblox

  Można swobodnie przechodzić pomiędzy starym i nowym panelem blogera. Niestety, kolejny błąd w takim razie widzę. Bo przechodzić owszem, można, ale już edycja notki, albo, dokładniej kodu źródłowego w nowym edytorze to już masakra. Dla notki rozie.blox.pl/2014/09/Sortowane-Bash-vs-Perl-benchmark.html (utworzona w starym edytorze) w podglądzie źródła w nowym edytorze mam Ale niczego nie obiecuję. Zresztą, chyba lepiej, żeby takie rzeczy działy się na blogu jakiegoś programisty... A jak zobaczyłem, co robi Blox z groźnymi nawiasami trójkątnymi, to zupełnie odeszła mnie ochota na pisanie czegoś wymagającego fragmentów kodu tutaj. Czyli z ó robi się ó

  Sprawdziłem też na bks.blox.pl i notki tworzone w całości w nowym edytorze mają tę samą przypadłość.

  Nawiasem, czy nowy edytor oznacza, że masakrowanie kodu (ostre nawiasy) nie będzie miało już miejsca? Bo stary edytor pięknie zmasakrował onelinery z podlinkowanego wpisu i dodatkowo zniknął kawałki tekstu notki. Zrobiłem lekki test i wygląda, że Jest OK, tylko nie wiem, czy to się utrzyma, czy po prostu nie ma jeszcze "zabezpieczeń".

 • rozieblox

  O, edytor komentarzy interpretuje... Chodziło o "& oacute;" zamiast "ó" (bez spacji).

 • lala.lu

  Nie podoba mi się, jak wrócić do starej wersji?
  Wszystko za duże - czcionka, interlinie, długość wersów...
  No i tęsknię za swoim starym szablonem.

 • natalia_blox

  Żeby wrócić do poprzedniego szablonu przejdź do wersji klasycznej Bloxa i tam wybierz go z listy szablonów. Jeżeli będziesz mieć z tym jakiś problem, lub miałaś nietypowy, wyedytowany przez siebie szablon, zgłoś się do nas na blox@agora.pl podając nazwę bloga w mailu.

 • mikimama

  Nie znalazłam w nowym szablonie zmiany kroju czcionki, a nie mam go zdefiniowanego w css.

 • natalia_blox

  @mikimama: Na razie w nowej wersji Bloxa nie ma opcji edycji czcionek. Jeśli chcesz, żebyśmy Ci pomogli dostosować nowy szablon do Twojego bloga napisz do nas blox@agora.pl

 • justyna_blox

  @rozie
  Zamiana "ó" na "& oacute;" wynika z właśnie z tego, że są dwie wersje równolegle. Kilka lat temu cały internet przesiadł się na utf i dlatego w nowym edytorze i szablonach jest kodowanie utf-8. Stary Blox był kodowany w ISO latin-2. Kompatybilność wstecz jest możliwa, ale jej skutkiem ubocznym jest to co się dzieje z "ó". Nie powinno to mieć negatywnych konsekwencji, zarówno w przeglądarkach jak i np. czytnikach RSS treść wyświetla się poprawnie. Ale gdybyś widział, że powoduje to gdzieś problemy, to zgłaszaj.

  Jeśli chodzi o nawiasy trójkątne, to na razie wszystko wskazuje, że dodatkowe zabezpieczenia nie będą potrzebne i nowy edytor będzie pozwalał na dodawanie ich w treści notki.

 • rozieblox

  Jeśli chodzi o nawiasy trójkątne, to na razie wszystko wskazuje, że dodatkowe zabezpieczenia nie będą potrzebne i nowy edytor będzie pozwalał na dodawanie ich w treści notki.
  Świetnie. :-) Pozostaje w takim razie jeszcze zmiana edytora komentarzy, bo biedni komentujący też potrafią się na tym przejechać.

  Co do ó i problemów - w samym edytorze w podglądzie źródła powoduje to problem. Znacznie mniejszy, niż przypuszczałem[1], bo można używać w nim zwykłego ó i wyświetli się poprawnie w zwykłym edytorze (i we wpisie). Natomiast niezależnie od tego jak było dodane ó, to po ponownym wejściu w widok html będzie ono zmienione na o acute. I tu się zastanawiam - skoro i tak działa jakaś konwersja, to czemu przed wejściem do edytora nie może zamieniać o acute na ó?

  [1] Rozumiem, że widok html nie jest przeznaczony do pełnej edycji z "wyszukaj i zamień" itp., bo to po prostu nie zadziała obecnie.

 • sekretarka.bozeny

  Natalio - dziękuję, Bożena naprawiła. Postara się już nie psuć. ;)

 • natalia_blox

  @sekretarka.bozeny: świetnie, że już działa. Jakby coś było kiedyś nie tak, to wiesz gdzie nas szukać :-)

 • justyna_blox

  @rozieblox rozważymy tą opcję z jeszcze jedną konwersją. Wyszukaj i zamień najwyżej w zewnętrznym edytorze.

  Ogólnie: staramy się robić tak, żeby edytor bloxowy był na tyle prosty, żeby wygodnie się z niego korzystało wszystkim użytkownikom, a jednocześnie, żeby umożliwiał bardziej zaawansowanym technologicznie blogerom w robieniu "po swojemu". Ale jego głównym mottem ma być prostota i niezawodność.

 • edyta1972

  a jak zmienić rozmiar literek i rodzaj czcionki bo tego nie mogę rozgryść ? Czy jest to możliwe?

 • natalia_blox

  @edyta1972: W nowej wersji Bloxa na razie nie ma opcji zmiany kroju czcionki i jej wielkości. Jeśli potrzebujesz pomocy w dostosowaniu wyglądu Twojego bloga do Twoich potrzeb, napisz do nas na blox@agora.pl

 • lala.lu

  Niestety stary szablon nie chce się załadować, przekopiowuję zgodnie z instrukcją, dostaję informację, że zakończono pomyślnie i.... kicha.

 • edyta1972

  to ja chyba sobie jeszcze poczekam ...
  pozdrawiam

 • mk130363

  Podoba mi się szablon z możliwością wstawienia swojego zdjęcia. jest tu szeroka szpalta na tekst i prezentację zdjęć> jednak całkowicie znika w nim boczna szpalta (poza zestawieniem ostatnich wpisów)> nie ma też u góry podziału na kategorie wpisów Są to dla mojego bloga bardzo istotne elementy Kiedy można się spodziewać że te elementy będą dostępne w nowej wersji bloxa

 • natalia_blox

  @lala.lu: Napisz do nas maila z opisem problemu i adresem Twojego bloga na blox@agora.pl
  Przyjrzymy się sprawie.
  @edyta1972: Nie namawiamy, ale mamy nadzieję, że z czasem się przekonasz :-)
  @mk130363: Boczna szpalta nie znika, w nowym edytorze można dodawać do niej elementy w ustawieniach w polu "własny html". Jeśli potrzebujesz pomocy napisz do nas na blox@agora.pl

 • mk130363

  Ok, więc przeszedłem na nowego i podoba mi się. Na dziś mam jeden problem do rozwiązania. Wstawiony w bocznej szpalcie za pomocą kodu HTML jeden z widżetów schował się w dużej części pod główną szpaltą a część widoczna była i tak nieczytelna z powodu zmniejszenia widżetu w stosunku do oryginału. Usunąłem ten kod z bocznej szpalty i wstawiłem jako kod HTML pod każdym wpisem. Niestety to całkowita porażka. Widżet z prostokąta stał się kwadratem o wielkości 4 x 4 mm. I tu już niestety mikroskopu by potrzeba żeby choć ten widoczny fragment odczytać.

 • bagienny

  Napisz do nas na adres blox@agora.pl wraz z informacją, którego Twojego bloga dotyczy ten problem.

 • rozieblox

  Przełączyłem się wczoraj na nowy szablon na podstawowym blogu. Cały wpis tu rozie.blox.pl/2015/02/Zmiany.html ale szybko wypunktuję to, co mi się najbardziej rzuciło w oczy.

  Od strony czytelników:
  - brak linków do RSS komentarzy bloga i RSS komentarzy danego wpisu
  - strona waży więcej i ładuje się dłużej, we wszystkich testach. Wg developers.google.com/speed/pagespeed/insights/ miałem przed zmianą 51 dla wersji mobilnej i 83 dla desktopu, po zmianie jest 46 i 61.
  - Oslo z ustawioną rozwiniętą szpaltą nie ma jej rozwiniętej dla smartfonów i tabletów.
  - Oslo rozjeżdża się na desktopie na Midori (Opera, FF, Chromium - nie widzę błędów).
  Ogólnie: parę drobnych niedogodności, da się z tym żyć. Na pewno warto poprawić prędkość.

  Od strony piszącego blog:
  - nowy edytor obciąża CPU w 100% (Firefox 35). Wystarczy uruchomić i mieć otwartą zakładkę...
  - brak edycji CSS szablonu!
  - brak możliwości prostego dodania atrybutu nofollow (i innych) przy wstawianiu linka
  - brak podglądu/edycji tagów
  - brak zarządzania stronami statycznymi
  - brak możliwości dodania trackbacka
  - centrowanie video nie działa
  - określanie rozmiarów video chyba nie działa
  - brak możliwości określania rozmiarów obrazka
  Zdaję sobie sprawę, że edytor nie jest skończony, ale wszystko wskazuje na to, że nowa wersja edytora jest w tej chwili dla mnie nieużywalna i będę musiał korzystać ze starej.

 • rozieblox

  Dalej:
  - Przy publikacji wpisu (w starym edytorze, jeśli ma jakieś znaczenie) nie jest on widoczny na blogu na głównej stronie. Sprawdzałem w różnych przeglądarkach. Bezpośredni link działa. Na głównej Blox też jest widoczny.
  - Po zmianie szablonu na nowy nie widać trackback URL!

 • rozieblox

  Jeszcze: błędy ładowania strony. Do tej pory zauważyłem raz - przy notce na blogu załadowało się tak, że boczna szpalta wylądowała pod wpisem. Screenu nie mam, po F5 było normalnie, powtórzyć się nie udało.

 • i-m-p

  Cześć,

  Większość zamian na lepsze. Brakuje oczywiście zaimplementowania wszystkich funkcjonalności z poprzedniej wersji ale da się żyć przełączając się między panelami.

  Co najbardziej rzuca się w oczy to brak integracji z mediami społecznościowymi, chociażby takim Twitter'em. Co prawda można samemu dodać sobie button pod każdym wpisem, ale tylko w widoku postu nie na liście. Przydałby się rozwój w tym kierunku.

  Poza tym do przodu i czekam na więcej.

 • bagienny

  @i-m-p sukcesywnie będzie aktualizować i modernizować kluczowe funkcjonalności Blox. Cierpliwości ;] Dziękujemy za sugestię z przyciskiem Twitt .

 • gawetad

  Witam! Ja o reklamach które różne firmy bez mojej zgody zamieszczają na moich kilkudziesięciu bloxach. Jak je usunąć? zasłaniają mi akurat najistotniejszą komendę : "Pisz bloga" co uniemożliwia mi korzystanie z danego bloxa.
  Jeśli nie usunę tych reklam SKASUJĘ WSZYSTKIE BLOXY U WAS. Będzie mi żal, bo polubiłem bloxowe ustawienia, całą konstrukcję bloxów. Pozdrawiam

  Przykład bloga zaatakowanego przez reklamę Poczty Polskiej. Oto adres:
  rio.blox.pl/html

 • bagienny

  @gawetad wystarczy prowadzić aktywnie blog

Dodaj komentarz

© Blog o Blox
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci