Menu

Blog o Blox

Oficjalny blog o platformie blogowej Blox.pl

Instrukcja: zmiana szablonu na nowy

blox

Zmiana szablonu jest intuicyjna, ale może się zdarzyć, że będziecie mieli jakieś wątpliwości - w takich przypadkach przyda się nasz poradnik. 

Jak zmienić szablon na nowy? Po kolei:

1. Zaloguj się na swoje konto.

Kliknij w link "Przejdź do nowej wersji", żeby przejść do nowego panelu blogera. 

zrzut01_strzalka


2. Jeśli masz kilka blogów, po przejściu do nowego panelu (wersja beta) wybierz blog, dla którego chcesz dobrać nowy szablon (link nazwabloga123).
Następnie wejdź w menu "Ustawienia".

zrzut02_strzalka

3. W ustawieniach kliknij na przycisk "Zobacz nowe szablony Bloxa!"


zrzut03_strzalka

4. O, właśnie widzisz nasze nowe szablony. Może chcesz poczytać o nich więcej?
 Szablon, który najbardziej Ci się spodoba możesz wybrać przyciskiem "Wybierz".
Jeśli jesteś ciekawy jak Twój blog wyglądałby w nowym szablonie, możesz to sprawdzić przed włączeniem go. Kliknij na przycisk "Podgląd", żeby się o tym przekonać.


zrzut04_strzalka2

5. Wybrany szablon możesz dostosować do swoich potrzeb, wystarczy kliknąć "Dostosuj".

W wybranym szablonie można zmienić zdjęcie w tle, dodać awatar bloga, włączyć widgety: awatar, informacje o mnie, archiwum bloga, kategorie, powiadomienia o nowych wpisach, ostatnie wpisy, linki, tagi, wyszukiwarkę, menu (widoczne w nagłówku bloga), w bocznej szpalcie dodać własny kod html oraz własny kod html pod każdym wpisem. Aby to zrobić wystarczy kliknąć "Dostosuj". Wymienione funkcje omówimy w kolejnych instrukcjach.

zrzut05_strzalka

6. Do ustawień bloga możesz wejść przez link w menu "Ustawienia". Tu możesz edytować zdjęcie w tle, Twój awatar, widgety.., czyli wszystko to, co wymieniliśmy w punkcie 5. 

zrzut06

Mamy nadzieję, że podobają Wam się nowe szablony. Gdybyście potrzebowali pomocy - piszcie do nas. 

Na zachętę zapraszamy do zobaczenia, jak nasi blogerzy wykorzystują nowy wygląd blogów:

Komentarze (34)

Dodaj komentarz
 • rozieblox

  Heh, ubiegliście mnie z tym wpisem. W sumie opisaliście bardzo dokładnie (z wariantami), przez co proces wygląda na dłuższy i bardziej skomplikowany, niż jest w rzeczywistości.

  Brakuje info, kiedy się nie przenosić, czyli co nie działa:
  1. {tagi} itp.
  2. W nowym edytorze nie ma miejsca na dodatkowe tagi META (ale wygląda, że są wykorzystywane ze starego edytora - nie wiem, czy zamierzone, ale dobrze, że tak jest).

  No i ważna informacja (zweryfikujcie proszę): wygląda, że bez problemu w każdej chwili można się cofnąć do poprzedniej wersji.

 • ojciec.karmiacy

  a jakby, jakby było jeszcze kilka możliwości do ingerencji? Kolor czcionki w tytule i w tekście? Tło tekstu?

  coś jeszcze...
  dawniej rozdzielałem notki na wstęp i treść, teraz już nie, te notki rozdzielone dalej są, ale nie ma pod wstępem "czytaj dalej", czy tam "więcej". Niby drobiazg, ale może się niektórym czytelnikom pomylić.;)

  Dzięki:)

 • natalia_blox

  @rozieblox: rzeczywiście, staraliśmy się wszystko dokładnie wyjaśnić. Ale proces zmiany jest naszym zdaniem nieskomplikowany.
  Na razie zajmujemy się funkcjami, które są niezbędne dla jak największej liczby blogerów, dla tego nie ma wszystkiego.
  1. Tagowanie wpisów działa.
  Ta funkcja o której piszesz dotyczy pola własny html pod każdym wpisem, jeszcze nie wiemy kiedy się tym zajmiemy.
  2. Napisz nam proszę na blox@agora.pl czemu funkcja tagów meta jest dla Ciebie ważna.

  Potwierdzamy, przejście między starym a nowym edytorem jest dostępne, można też wrócić do starego szablonu.
  Natomiast bardzo nas cieszy fakt, że zdecydowana większość blogerów, która przełącza się na nowy szablon już przy nim zostaje :-)

 • natalia_blox

  @ojciec.karmiacy: o, jak Twój blog ładnie wygląda! :-) Podoba nam się ta zmiana, tak trzymaj.
  Zastanawiamy się nad wprowadzeniem dodatkowych możliwości zmian wyglądu szablonu, dzięki za podrzucenie konkretnych pomysłów.
  Jeśli chodzi o "Więcej.." to wiemy, że tego brakuje w nowym panelu, mamy to na liście rzeczy do zrobienia. Po kliknieciu w tytuł można wejść w treść notki, ale rzeczywiście dodatkowy link by się tam przydał. Będziemy nad tym pracować.

 • rozieblox

  @natalia_blox Zgadzam się, że nie jest skomplikowany. Ale długi opis sugeruje co innego. ;-)

  Jedna rzecz mi się bardzo nie podoba w nowych szablonach i uważam, że jest krokiem wstecz w stosunku do starych szablonów: archiwum. Żeby je przeglądać, trzeba wejść na oddzielną stronę, a wybór z listy rozwijanej jak ktoś ma dłużej bloga i regularnie pisze, czyli pozycji jest wiele, to jakaś makabra. Już chyba wolałem dotychczasowy kalendarz. Patrz blog ojcieckarmiacy.blox.pl/

  Przy okazji, napis Archiwum na blogu jest jakiś ciemnozielony (przynajmniej po kliknięciu) i praktycznie go nie widać.

 • natalia_blox

  @rozieblox: Masz rację, ten ciemnozielony jest słabo widoczny. Postaramy się coś z tym poradzić.
  A jeśli chodzi o archiwum, to pamiętaj, że nowe szablony i panel są jeszcze w wersji beta.

 • bookfa

  Chciałam zapytać, co się dzieje, że obojętnie na co się kliknie na blogu to w osobnym oknie otwiera się strona z reklamą ORANGE, lub czymś podobnym?

 • rozieblox

  @bookfa Wygląda, że sama dodałaś kod, który to powoduje. W podglądzie źródła widać, że masz odwołanie do skryptu na www.widgeo.net (dokładnie tak to wygląda: pastebin.com/tQMsbHdr). I to jest powód...

 • bookfa

  Niczego nie dodawalam. Mam to od kilku dni. Nie wiem nawet gdzie ten kod jest i jak go usunac. Bardzo prosze o praktyczna pomoc.

 • patryk6527

  Witam, mam pytanie: wprawdzie nie używam jeszcze nowych szablonów, bo jeszcze się o nie nie zgłaszałem, ale zapytam, czy moje dotychczasowe kody html z bocznej szpalty działały by dalej na nowym szablonie? bo nie chciałbym robić ich od nowa. Mój blog: www.artykulypatrykwitczuk.blox.pl

 • natalia_blox

  @bookfa: wszystkie tego typu zgłoszenia prosimy kierować na blox@agora.pl

  @patryk6527: Tak, powinny działać. Po włączeniu nowego szablonu trzeba wejść w Ustawienia i zaznaczyć opcję "Własny HTML w bocznej szpalcie"

 • patryk6527

  A mi natomiast nie działa opcja "Edytuj" koło Własnego HTML w bocznej szpalcie i nie mogę dodać własnego zdjęcia w tle. A chciałem taki obrazek: i.hizliresim.com/Q1B5dr.jpg

 • patryk6527

  ej trochę lipnie zrobiona boczna szpalta, bo żeby zobaczyć trzeba wysuwać pasek, tak to nigdy nikt nie zobaczy moich kodów HTML :(

 • patryk6527

  ej trochę lipnie jest zrobiona boczna szpalta, bo żeby zobaczyć trzeba rozwinąć pasek. Tak to nigdy nikt moich kodów HTML nie zobaczy :( nie można bocznej szpalty zrobić jak dawniej, bez tego paska, po prostu z prawej strony ?

 • rozieblox

  @patryk6527 Zależy od szablonu. W niektórych szpalta jest widoczna cały czas. Oraz: jak będzie edycja CSS szablonu, to powinno dać się ustawić w każdym.

 • bagienny

  @patryk6527 możesz wybrać szablon, który ma pokazaną boczną szpaltę domyślnie jest to szablon Nowy Jork W sprawie tła w bocznej szpalcie napisz do nas na adres blox@agora.pl i opisz gdzie chciałbyś umieścić tę grafikę, zobaczymy co do się zrobić.

 • elve

  hej, coś się dziś sypie strona edycji nowego bloxa. mam nadzieję, że to przejściowe :)

 • bagienny

  Tak, przez krótką chwilę. Wystarczy odświeżyć stronę i powinno być dobrze. Jeżeli problem się powtórzy daj nam znać na nasz e-mail blox@agora.pl

 • poradykadrowe

  Jak wrócić do starego szablonu? Włączyłem nowy szablon, jednak wolałbym wrócić do starego. Przechodzę do wersji klasycznej panelu, wyszukuję mój szablon, klikam włącz i nic się nie dzieje, poza tym, że przenosi mnie na mojego bloga z nowym szablonem.

 • ksunder

  Przeszedłem dzisiaj na nowy szablon i walczę z czcionkami w starych wpisach. To jest rzecz, którą należy zmienić po wyjściu z bety - możliwość ustawienia wielkości czcionek. Ja potrzebuję nieco mniejszej przy podpisach, a radzenie sobie przy pomocy kodu HTML jest w czasach CMS nieco wkurzające. Prócz edycji wielkości czcionki brak mi możliwości edycji ich koloru w bocznych szpaltach - już 3 miesiące temu ktoś pisał, że choćby napis archiwum jest niewidoczny. Nie doszukałem się także opcji zmiany koloru w bocznych szpaltach w nowym edytorze. Aha, przydałaby się opcja ustawiania kolejności kategorii, w tej chwili ustawiają się alfabetycznie. Po za tym... potestujemy.

 • abrosa

  I właśnie przez te wszystkie utrudnienia zostaję przy starej wersji... Może z czasem się przestawię, a przede wszystkim - gdy ją dopracujecie.

 • joanjanus

  W jaki sposób można z powrotem wrócić do starego szablonu???? Jeśli można, to poproszę o instrukcję krok po kroku. Niestety, nigdzie nie widzę żadnego linka/przycisku umożliwiającego powrót do starego szablonu :( Za to "nowa wersja" cały czas jest widoczna.

 • Gość: [pytanie] *.dynamic.gprs.plus.pl

  Jak wrócić do starej wersji mojego bloga? Proszę o instrukcję krok po kroku

 • bagienny

  1. zalogować się na blox.pl
  2. wybrać w górnym prawym rogu "wersja klasyczna"
  3. na głównej stronie blox.pl wybrać "twoje blogi"
  4. przy swoim blogu wybrać link "edytuj"
  5. wybrać zakładkę "wygląd"
  6. wybrać szablon "wybierz"

  Są opóźnienia przy zmianie szablonu, więc proszę o cierpliwość. Jeżeli nie zadziała, prosimy o kontakt na adres blox@agora.pl

 • basiamamapysi

  Witam, zmieniłam szablon, ale chciałabym ustawić swoje zdjęcie i niestety kiedy dokonuje wyboru zdjęcia a później chcę zapisać zmiany to te niestety się nie zapisują i na stronie głównej pozostaje zdjęcie, które jest zdjęciem szablonu. Jak można to zmienić?

 • aniutka99

  A mi nie dziala to przejscie. Po kliknieciu w nowa wersje wyswietla mi sie strona "blogi tygodnia". Pomocy. Jak przejsc do nowej wersji? szeptemnaucho.blox.pl

 • bagienny

  @aniutka po wybraniu nowego szablonu są czasem opóźnienia w wyświetleniu zmian. Na Twoim blogu jest zastosowany nowy szablon. W razie problemów pisz na adres blox@agora.pl

 • krablemur

  Chciałbym przenieść swojego bloga z innego miejsca na blox.pl Czy jest możliwość przeniesienia/ importowania treści z szablonem i jego ustawieniami ? Przenoszę z likwidowanego bloga z onetu .

 • 1rrenatt

  Szkoda, ze nie można skorzystać z pomocy bo to co Wy proponujecie gotowe problemy mi nie odpowiadają ponieważ nie ma takiego wpisu na nurtujące mnie pytania. 1 w menu-w jaki sposób można posortować wpisy w/g kolejności alfabetycznej
  2 w menu edytuj co wpisać http i o co tu chodzi jaką nazwę wpisać. Przepraszam, ze tu piszę ale nie mam gdzie

 • blox

  Jeśli masz jakieś pytania pamiętaj o forum o blox! forum.gazeta.pl/forum/f,8,O_Blox_pl.html i bloxowej pomocy dostępnej pod adresem blox@agora.pl

 • 1rrenatt

  Dziękuję bardzo za podpowiedz bo naprawdę nie wiedziałam do kogo się zwrócić. Pozdrawiam

 • 1rrenatt

  Jeszcze raz zwracam sie z prośbą ponieważ nie znalazłam na forum bloxa odpowiedzi. Przejrzałam proponowane przez Was blogi i jak weszłam w menu okazała sie pełna lista wpisów np. imgur.com/JYy9D9B
  dlaczego u mnie tak nie ma, liczba wpisów tylko 25 wpisów na stronie nie mówiąc o tym, że wolała bym aby menu było na głównej stronie jak na tej stronie bloxa Mój adres do bloga 1rrenatt.blox.pl/html

 • blox

  Cześć,
  Tego typu pytania pisz na Forum o blox, tu: forum.gazeta.pl/forum/f,8,O_Blox_pl.html

  albo bezpośrednio na skrzynkę blox@agora.pl

 • colibri

  Bardzo ładne zestawienie, eleganckie szabloniki. Duży wybór szablonów na bloggera jest na templates4free warto przejrzeć przykładowe darmowe szablony Blogspot, Szablony są darmowe, a jakościowo rewelacyjne, ale jak ktoś woli płacić za szabloniki to już indywidualny wybór.
  To niesamowita lista motywy do wordpressa. Naprawdę pod wrażeniem pisarza i jak dobrze on skompilował listę. Zrobiłem również listę profesjonalnych motywów wordpress. Sprawdź to <a href="www.templatemonster.com/pl/szablony-do-cms-i-blogow.html>blog szablon</a>!

Dodaj komentarz

© Blog o Blox
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci