Menu

Blog o Blox

Oficjalny blog o platformie blogowej Blox.pl

Zaproszenie do wypróbowania nowego edytora Blox.pl

blox

Drodzy Blogerzy,

Tej wiosny Blox.pl zaczyna się zmieniać. Chcemy go unowocześnić, aby pozostał świetnym miejscem do pisania i czytania. Z ankiety, którą przeprowadziliśmy na przełomie grudnia i stycznia dowiedzieliśmy się dokładnie, jakie rzeczy są dla Was ważne i na które modyfikacje najbardziej czekacie. Dzisiaj chcemy, żebyście ocenili pierwsze efekty naszej pracy.

Pierwszy kawałek nowego Bloxa jest już dostępny dla zamkniętej grupy blogerów. Zapraszamy Was do zgłaszania się do tej grupy.

Co zostało zrobione? Zaczęliśmy od fundamentu, czyli od edytora treści – nowego panelu blogera. Wprowadziliśmy w nim kilka nowych funkcji. Między innymi:

 • podgląd roboczego wpisu w wyglądzie bloga
 • automatyczny zapis wpisu  co 10 sekund
 • łatwe pisanie z urządzeń mobilnych - tabletów i komórek

Panel działa w wersji testowej, pewne rzeczy mogą jeszcze nie działać idealnie. Jego wygląd ulegnie jeszcze zmianie. Mimo tych ograniczeń można za jego pomocą zrobić większość kluczowych rzeczy związanych z publikowaniem notek. Wierzymy, że jest to dużo wygodniejsze niż za pomocą obecnego edytora

Ważne: możliwość korzystania z nowego edytora w wersji testowej nie wyklucza dostępu do obecnych narzędzi Bloxa. W każdej chwili można przełączać pomiędzy nowym a starym i odwrotnie. Wasze blogi będą wyglądały tak jak teraz, jedyna zmiana będzie widoczna tylko dla Was - po zalogowaniu.

Jeżeli chcecie  wypróbować nowy edytor piszcie do nas na adres: blox@agora.pl (koniecznie podając swój login bloxowy).  Dostęp będziemy dawać w kolejności zgłoszeń.

Mamy ogromną nadzieję, że spodobają się Wam efekty naszej pracy i że za pomocą nowego edytora powstanie wiele ciekawych wpisów. Jednocześnie prosimy Was o wyrozumiałość i cierpliwość.  Jesteśmy świadomi, że ogrom prac jeszcze przed nami. Chcielibyśmy ulepszyć wiele funkcjonalności, jednak nie da się wszystkiego zrobić na raz. Skupiamy się więc na najważniejszych. 

Weźmiemy pod uwagę wszelkie zgłoszone przez Was uwagi, ale może nam to zająć trochę czasu. Pracujemy teraz nad szablonami, które niedługo chcemy pokazać Wam w wersji próbnej.

 

pozdrawiamy,

Zespół Blox.pl: Justyna, bagienny, Natalia, Michał, Arek, Przemek,  Łukasz i Marcin

Komentarze (7)

Dodaj komentarz
 • rozieblox

  Dostęp testowy mam od dłuższego czasu. Wstępnie wygląda, że będą z tego ludzie. Niestety, nie wiem jak zarządzać obrazkami (i w sumie na to czekam). Czy w nowej wersji rezygnujecie z podziału na katalogi i zarządzania obrazkami w ogóle? Czy po prostu nie jest jeszcze zrobione?

 • Gość: [a_ja] 10.201.58.*

  fajna sprawa ;]

 • zmiennaszerokoscdupy

  I tak do dupy ten cały wasz blox. Blogger jest o wiele łatwiejszy w obsłudze, a to tutaj to jedynie dla lemingów GóWnianej. Palę laczki i znikam z tej porażki blogowej.

 • blox

  @rozieblox: Jak napisaliśmy - rzeczy do zrobienia jest mnóstwo. Za to się jeszcze nie zabraliśmy, jak to dokładnie będzie zrobione jeszcze nie wiemy. Jedno jest pewne, chcemy, żeby dodawanie zdjęć było wygodne i bezproblemowe.
  @zmiennaszerokoscdupy: w takim razie życzymy powodzenia. Pozdrawiamy!
  @a_ja: dzięki :-)

 • bookfa

  Błagam, uprośćcie obsługę bloga, żeby nie trzeba było kończyć informatyki na Politechnice, aby dać mu radę. No i przydałaby się do tego szczegółowa instrukcja obsługi ;)
  Z góry dziękuję!

 • nowikaa

  Bardzo fajnie, ale ja mam pytanie z innej beczki. Na moim blogu pojawiły się reklamy, mimo że nigdy nie aktywowałam nic takiego i nie chcę ich tam. Dlaczego tak się stało?

 • bagienny

  Bookfa zapraszamy do korzystania z nowego edytora. Powinien Ci się spodobać, jest prosty i przyjemny w obsłudze. Jeżeli masz pomysły co mogliśmy poprawić lub zmienić napisz do nas ;]

  Nowikaa napisz na adres blox@agora.pl, w treści zgłoszenia podaj adres swojego bloga.

© Blog o Blox
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci