Menu

Blog o Blox

Oficjalny blog o platformie blogowej Blox.pl

„You might also like” jak dodać widget

selasela

Zapraszamy również na blog www.najlepszedodatkinabloga.blox.pl, na którym znajdziecie wiele ciekawych wskazówek jak dodawać widgety do bloga.

 

Dodanie widgetu „You might also like” to tylko kilka prostych kroków. Widget „You might also like” jest świetnym narzędziem, które pozwala przedstawić czytelnikom bloga wpisy tematycznie powiązane z a aktualnie czytaną treścią.. Jest to też doskonały sposób na reklamę swoich starszych materiałów, a tym samym zwiększenie ruchu na stronie.

Poniżej w kilku prostych krokach, wraz z obrazkami, pokażemy Wam w jaki sposób dodać to narzędzie na bloga.

1.)    Przejdź do strony http://www.linkwithin.com

2.)    wypełnij dane w polu, który został zaznaczony czerwonym kolorem i przejdź do kolejnej strony

3.)    Wyświetliła Ci się strona z kodem:

 

 

4.)    Skopiuj kod i wklej go na stronie swojego bloga na bloxie w polu na dodatkowy html

 

 

5.) Ostatnim krokiem, aby ikonki zostały umieszczone we wpisach, w miejscu na elementy znajdujące się pod każdym wpisem, jest dodanie kodu:  

w ustawieniach naszego bloxa

 

Zmiana na polską nazwę: „Zobacz także”

 

Zamiast angielskiej nazwy „You might also like” możesz udostępnić polską np.: „Zobacz także”

 

Podany wyżej skrypt wklej nad skryptem podanym punkt wyżej. W miejsce „You custom text” wpisz to co chcesz, żeby się wyświetlało, może to być zdanie: „Zobacz także”

 Komentarze (12)

Dodaj komentarz
 • felicja79


  Link do mojego bloga na oficjalnym blogu o bloxie? :-))))))))))))))

  Dziękuję! Nie spodziewałam się. Trochę jestem w szoku, że blog się podoba kolejnym osobom i wciąż ktoś go komuś poleca... To takie miłe :-)

  Ostatnio mam taki okres w życiu, że jak spotyka mnie w końcu coś miłego, to aż nie mogę uwierzyć. Najpierw się dziwię, a potem cieszę jak głupia ;-). Teraz właśnie cieszę się, jak głupia.

  Szczególnie, że na blogu jest tylko 11 wpisów - instrukcji. Opisałam ostatnio jak dodać księgę gości, licznik odwiedzin (licznik flag), tłumacza automatycznego i przycisk Google +1. Zamierzam dodać jeszcze kilka, m.in. sondę, kolejne statystyki i reklamy. Niestety najpierw muszę sprawdzić 300 wypracowań dyslektyków... Sprawdziłam dopiero 50, więc wracam do pracy :-(.

 • sarenkasarna

  A ja mam taki problem: dodałem ten widget i jest wszystko ładnie i pięknie, ale nie mam obrazków, tylko są same linki. Jak zrobić, żeby były obrazki z odnośnikami?

 • rozieblox

  @sarenkasarna Jeśli chodzi o zdjęcia, to pojawiają się one automatycznie, gdy większość podlinkowanych wpisów będzie miała zdjęcia. Nie da się tym sterować ręcznie. Chyba, że dodasz zdjęcia. ;-)

  A tymczasem ja zamiast LinkWithin tradycyjnie polecę rodzimy serwis o większych możliwościach, czyli folksr.com . Wykorzystanie opisane na wiki Blox, a porównanie obu systemów u mnie ( rozie.blox.pl/2011/07/Porownanie-LinkWithin-i-Folskr.html ).

  Warto też spojrzeć na www.outbrain.com/ - daje czytelnikom możliwość oceny wpisów i jednocześnie odsyła do podobnych (tylko tekst, bez zdjęć, z tego co wiem).

  @felicja79 Może warto zrobić instrukcję do widgetu Outbrain i Folksr? Ładne robisz te instrukcje, takie graficzne.

 • felicja79


  Dzięki Rozieblox :-)

  Zajrzałam na podane przez Ciebie strony. Postaram się wypróbować te widżety i zobaczyć, co potrafią.

  Właściwie w LinkWithin przeszkadza mi tylko to, że się nie aktualizuje (albo ja nie zauważyłam). Jak zmienię obrazek czy tekst, to w widżecie nadal widać stary. A i jeszcze czasami obrazki są źle skadrowane, wolalabym robić to samodzielnie. Ale to tylko szczegóły. Poza tym jest prosty i wygodny.

 • bookfa

  Ciekawe co robie zle bo nie dziala...

 • sarenkasarna

 • bookfa

  Jak sie zajrzy do felicji79 to sie uda instalacja. Wszystko, jasno, prosto i bez bledow.

 • sarenkasarna

  No ja wszystko robiłem od niej. A może mój szablon jest jakiś do kitu, albo coś? A zdjęcia mogą być w html dodane w kodzie we wpisie, czy muszę je dodawać z komputera?

 • rozieblox

  @sarenkasarna: No i masz przecież dodany widget, więc czemu marudzisz? Polecam FAQ Linkwithin: www.linkwithin.com/faq i ew. kontakt z supportem w celu rozwiania wątpliwości (bo szczegółów w FAQ nie ma).

  Stawiam, że widget bierze tylko obrazki hostowane w tej samej domenie, nie bardzo w fair sposób mogliby robić inaczej...

  BTW czemu nie dodajesz obrazków u siebie? Ma to same zalety: strona wczytuje się szybciej, panujesz nad wyświetlaną treścią, nie "kradniesz" transferu z innych serwisów...

 • felicja79


  Poprawcie w końcu punkt piąty tej instrukcji, bo inaczej niewielu osobom uda się zainstalować ten dodatek.

  Pewnie kiedyś był tam kod, jedna mała linijka z div class, ale teraz już go nie ma, a bez niego LinkWithin nie będzie się wyświetlał na blogu.

  Chociaż dzięki temu błędowi pewnie więcej osób zagląda na mojego bloga po wskazówki:

  najlepszedodatkinabloga.blox.pl/2011/07/LinkWithin-You-might-also-like.html

  Nie powiem, żeby mi się to nie podobało ;-).


 • kocikatek

  Buuu - nie mogę tego zrobić :(

 • isiliel

  Od publikacji tego posta minęło już kilka lat, lecz mam nadzieję uzyskać odpowiedź na swoje pytanie.

  Mam pewien problem z LinkWithin - ten widget bierze pod uwagę posty, które zostały usunięte. Taki ,,widmowy'' link po kliknięciu przekierowuje do pustej strony z layoutem bloga. Czy da się to w jakiś sposób naprawić?

Dodaj komentarz

© Blog o Blox
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci