Menu

Blog o Blox

Oficjalny blog o platformie blogowej Blox.pl

Biblioteka Blogera - konkurs Bloxa i Wydawnictwa Agora

selasela

BIBLIOTEKA BLOGERA

 

Wspólnie z Wydawnictwem Agora ogłaszamy konkurs na najciekawszą książkową recenzję.

 

Czy rzeczywiście z czytelnictwem w Polsce jest tak źle jak wskazują na to lutowe wyniki raportu przeprowadzonego przez Bibliotekę Narodową? Pokażmy, że czytanie jest wciągające i zaraźmy naszą pasją innych!

Nagrodzimy pięciu najlepszych recenzentów zestawami książek przygotowanych przez Wydawnictwo Agora, podwójnymi zaproszeniami na gale wręczenia Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki, która odbędzie się 13 maja o godzinie 20 w Teatrze Polskim oraz wejściówkami na II Warszawskie Targi Książki w dniach 13-15 maja. Targi to niepowtarzalna okazja do spotkań z ciekawymi pisarzami.

Co trzeba zrobić?

Żeby wziąć udział w konkursie wystarczy, na swoim blogu na blox.pl (nie masz jeszcze bloga załóż go TUTAJ), napisać recenzję dowolnej książki wydanej w 2011 roku i otagować ją  wyrażeniem recenzja_targi. Możesz zgłaszać dowolną liczbę wpisów.

Pamiętaj: twój blog na bloxie musi zawierać co najmniej trzy wpisy – najlepiej, żeby także dotyczyły książek, wtedy z całą pewnością będą pomocą dla Jury w wyłonieniu zwycięzców.

Konkurs trwa od 19 kwietnia do 9 maja.

Z niecierpliwością czekamy na Wasze zgłoszenia!

Zgłoszone recenzje możesz przeczytać TUTAJ

Regulamin konkursu

 

Agora jest prekursorem na rynku kolekcji wydawniczych oferowanych przez wydawców prasy. Siła i reputacja "Gazety Wyborczej" i innych mediów Agory pozwoliły na rozwinięcie oferty projektów wydawniczych, które na początku towarzyszyły wydawnictwom spółki, a z czasem stały się niezależną ofertą dostępną w punktach i salonach sprzedaży prasy na terenie całej Polski. Do końca 2009 roku Agora zaoferowała ponad 110 wydawnictw jednorazowych oraz 43 kolekcje, sprzedając ponad 38 mln książek i książek z płytami CD lub DVD. W ofercie znalazły się premierowe albumy i serie muzyczne, książki z nurtu literatury pięknej i faktu, przewodniki, leksykony i encyklopedie oraz filmy i seriale na DVD. Agora angażuje się również w produkcję filmową - została koproducentem obrazu "Świadectwo", który po międzynarodowej premierze w Watykanie w październiku 2008 obejrzało do tej pory ponad milion widzów. Spółka uczestniczy też w organizacji ważnych wydarzeń kulturalnych - byliśmy współorganizatorem pierwszego w Polsce koncertu Woody'ego Allena i jego zespołu jazzowego.

Sprzedaż kolekcji przez internet

Znajdź nas na facebooku!

Komentarze (22)

Dodaj komentarz
 • f_jak_frustratka

  Szkoda, że 13-15 kwietnia już minął :)

 • natalia_oreiro

  nie ma to jak konkurs, w którym można wygrać przeterminowane nagrody :D

 • selasela

  Przepraszamy za błąd. Targi odbędą się 13-15 maja.

 • ktotoczyta

  Szkoda, że tylko książki wydane w 2011. Rok sie dopiero zaczął, może warto dołączyć do konkursu książki wydane w 2010 roku?

 • chihiro2

  Regulamin jest dość nieprecyzyjny. Czy mają to być książki wydane W POLSCE w 2011 roku, czy gdziekolwiek indziej na świecie także?

 • Gość: [Alodia1949] *.dynamic.chello.pl

  Chętnie zgłosilabym swoją recenzję z bloga kotnagalezi1.blox.pl książki "Niepelni" ale wyczerpalam limit 250 tagow i nie mogę wpisać sugerowanego przez Was.

 • padma

  I czy to, że konkurs trwa od 19 kwietnia do 9 maja oznacza, że mogę otagować recenzje opublikowane w tych dniach tylko? Czy mogę otagować recenzję książki wydanej w 2011 roku napisaną powiedzmy kilka dni przed 19 kwietnia?

 • Gość *.itvmedia.pl

  Miejsce wydania książki jest bez znaczenia, nie musi to być pozycja wydana w Polsce.
  Ważna jest data otagowania, nie napisania - otagowanie jest bowiem równoznaczne ze zgloszeniem recenzji do konkursu

 • selasela

  Miejsce wydania książki jest bez znaczenia, nie musi to być pozycja wydana w Polsce.
  Ważna jest data otagowania, nie napisania - otagowanie jest bowiem równoznaczne ze zgloszeniem recenzji do konkursu

 • clevera

  "Warunkiem realizacji przez uczestnika Konkursu prawa do nagrody, jest podanie w formularzu rejestracyjnym w portalu Gazeta.pl, najpóźniej z chwilą przystąpienia do Konkursu, danych kontaktowych, w tym danych adresowych."

  Gdzie znajduje się ten formularz?
  Założyłam już blog dawno temu i nie mogę znaleźć strony do tego formularza, aby go sprawdzic i ewentualnie uzupełnić.:)

 • peploid

  @clevera - chodzi o formularz, który wypełnia się podczas zakładania konta. Dane można zmienić w razie czego tutaj konto.gazeta.pl/

 • Gość: [Consortium] *.dynamic.gprs.plus.pl

  czy książka ma być wydana w 2011 w kraju jej napisania, czy można potraktować ten rok jako datę publikacji polskiego tłumaczenia?

 • selasela

  Jeżeli piszesz recenzję książki przetłumaczonej, liczy się data wydania po przekładzie

 • magda.matraszek

  czyli jak dodałam dziś taki tag,to automatycznie recenzja jest zgłoszona do konkursu? czy jeszcze gdzieś mam podać linka do siebie?

 • selasela

  Wszystkie zgłoszone do konkursu recenzje możesz przeczytać klikając
  "Zgłoszone recenzje możesz przeczytać TUTAJ"

 • alodia1949

  co mam zrobić aby zgłosić swoją recenzję, nie mogę dodać wymaganego taga bo wyczerpałam limit 250?

 • peploid

  Jeżeli na danym blogu został wykorzystany limit 250 tagów, jedynym sposobem zgłoszenia wpisu do konkursu jest usunięcie innego tagu i otagowanie wpisu tagiem konkursowym.
  Aby usunąć tag trzeba wejść do zakładki WPISY TAGI i usunąć wybrany tag.
  Niestety nie możemy obecnie zwiększyć limitu tagów.

 • ioreta

  Czy recenzję, którą chcę zgłosić do konkursu, mogę umieszczać również na innych stronach w internecie lub zgłaszać do innych konkursów, czy zastrzegacie sobie wyłączność?

 • peploid

  @ioreta
  Nie zastrzegamy sobie wyłączności, ale zgłaszając wpis do konkursu każdy uczestnik zgadza się na rozpowszechnianie zgłoszonej recenzji w mediach Agory. Oznacza to, że autor musi dysponować prawami autorskim do zgłoszenia.

 • medithanera

  W "zgłoszonych recenzjach" jest co najmniej kilka recenzji książek, które nie zostały wydane w 2011 roku i nie powinny się tam znaleźć.
  Nie wiem, jak jest z czytelnictwem w Polsce, ale widzę, że ze zrozumieniem tekstu pisanego są spore kłopoty.

 • selasela

  Recenzje ksiażek NIE WYDANYCH w 2011 roku będą przez jury odrzucane, tak więc spokojnie :)

 • anaman

  Jedna ze zgłoszonych przeze mnie recenzji, nie została uwzględniona w spisie konkursowych recenzji. Chodzi o "Bornholm, Bornholm".

Dodaj komentarz

© Blog o Blox
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci