Menu

Blog o Blox

Oficjalny blog o platformie blogowej Blox.pl

Tłusty Czwartek tuż-tuż!

selasela

Już jutro tłusty czwartek. Tak, tak chyba jedyny dzień w roku, w którym nawet najwięksi niewolnicy diet i zdrowego odżywiania pozwalają sobie na małe co nieco. Usprawiedliwieniem jest staropolski przesąd, który mówi: jedzenie pączków w Tłusty Czwartek przynosi szczęście, a niejedzenie – niepowodzenia...

Warto więc ten dzień potraktować w sposób szczególny i własnoręcznie przygotować najpopularniejszy tłustoczwartkowy smakołyk. Pytanie tylko jak wybrać ten najlepszy przepis. Bo czym tak naprawdę różni się pączek wiedeński od tradycyjnego? A może jednak warto wypróbować przepis na pieczone pączki, alternatywę dla tych, których prześladuje widmo zjedzonych kalorii. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych przepisów na wyjątkowe słodkości.

Istnieją takie smaki, które kojarzą nam się z dzieciństwem. Zamykamy wtedy oczy i przenosimy się w cudowne lata beztroski i zabawy. Z całą pewnością do takich wspomnień należą pączki z różanym nadzieniem.

Oczywiście różane nadzienie możemy zastąpić owocową pomadą, twarożkiem lub bitą śmietaną A czym różnią się pączki wiedeńskie od tradycyjnych? Pączki wiedeńskie zwane często hiszpańskimi lub gniazdkami są trudniejsze w wykonaniu od tych tradycyjnych. Ich stopień trudności podnosi fakt, że przygotowuje się je z ciasta parzonego. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość i zmierzyć z ich przygotowaniem, ponieważ pączki same rozpływają się w ustach i... szybko znikają z talerza.

 

 Czy pączki zawsze muszą być okrągłe? Zdecydowanie nie!Alternatywą dla nich są oponki, czyli pączki z dziurką. Smakiem nie ustępują tradycyjnym, a wyglądem mogą zaskoczyć niejednego.

Wielu z nas boi się porażki podczas domowego przygotowywania słodkości. Dla tych wszystkich znaleźliśmy przepisy, które zawsze się udają! Do tej grupy należą pączki pieczone i ziemniaczane. Te pieczone zdecydowanie różnią się smakiem od tradycyjnych, są też „lżejsze” i łatwiejsze w przygotowaniu, zaś ziemniaczane nie tracą wilgotności i szybko nasycają. Nawet najwytrwalsi pasują po zjedzeniu dwóch.

Na koniec coś wyjątkowego dla tych wszystkich, którzy chcą pączkowym smakołykiem zastąpić obiad. Czy jest to możliwe? Absolutnie tak. Takie pączki nie są słodkie, a tradycyjne nadzienie zostaje zastąpione mieszanką warzywną.   

 

 

Przepisy warte polecenia:

1.      pączki pieczone 

(http://mojewypieki.blox.pl/2009/02/Pieczone-paczki.html)

2.       pączki tradycyjne

(http://kociolekpelensmakow.blox.pl/2011/02/Paczki.html)

3.       pączki twarogowe

(http://slodkapasja.blox.pl/2011/01/Twarogowe-paczki.html)

4.      pączki wiedeńskie

(http://mojewypieki.blox.pl/2007/03/Paczki-hiszpanskie.html)

5.      pączki z bitą śmietaną

(http://kuchcikarek.blox.pl/2010/03/Paczki-z-bita-smietana.html)

6.      pączki z dziurką

(http://wrotkaonline.blox.pl/2011/02/Doughnuts-paczki-z-dziurka.html)

7.      pączki z różą

(http://gotowaniecieszy.blox.pl/2009/02/Paczki-z-roza.html)

8.      pączki ziemniaczane

(http://pomarancza.blox.pl/2009/02/Paczki-Megan-McCooey.html)

9.      pączki ziemniaczane z zielonym groszkiem

(http://kuchniabakino.blox.pl/2005/08/Paczki-ziemniaczane-z-zielonym-groszkiem.html)

10.     pomarańczowe pączki z nutką wanilii

(http://blogotowanie.blox.pl/2011/03/Pomaranczowe-paczki-z-nutka-wanilii.html)

Źródło obrazków: http://mojewypieki.blox.pl

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

© Blog o Blox
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci