Menu

Blog o Blox

Oficjalny blog o platformie blogowej Blox.pl

Skąd się biorą dodatkowe MB?

ols

Na Forum o Blox.pl często pytacie o to, jak powiększyć sobie miejsce na zdjęcia i inne pliki. Poniżej podręczna ściągawka, uwzględniająca drobne dzisiejsze zmiany (powinny przypaść Wam do gustu):

 1. Jeśli blog ma więcej niż 14 dni
 2. i ostatni wpis został opublikowany nie dawniej niż miesiąc temu,
 3. a wolnego miejsca zostało mniej niż 1MB
 4. to w nocy z niedzieli na poniedziałek blog automatycznie dostaje dodatkowe 5MB.

Nie ma górnego limitu powiększania bloga. Lubicie to?

Komentarze (15)

Dodaj komentarz
 • slawnw

  Lubię to, tylko... dlaczego zawsze dostaję tylko 3MB? Na przykład na tym blogu (i innych moich):
  cowul.blox.pl/html
  Na dzień dzisiejszy widzę wolnego miejsca - 3.44MB - zostało dodane 3MB. Generalnie ta "trójka" mi wystarcza, ale jak ma być 5 to tak powinno być.

 • latajacy_talerz

  Uwielbiamy :)

 • bagienny.net

  No wyczes ;] Dziękujemy :D

 • eroplastykon

  Wygląda to fajnie, ale wciąż mam tylko 10KB miejsca...

 • ols

  @slawnw - to jedna z tych drobnych zmian - od teraz dodajemy po 5MB
  @eroplastykon - wytrzymasz do poniedziałku?

 • eroplastykon

  Muszę :p
  To kiedy pojawi się opcja opóźnionego publikowania wpisów o której pisałem na forum? :)

 • dagmara_65

  Oooooooooo.....!!!! bardzo podoba mi się takie rozwiazanie!!! Ciągle brakuje mi wolnego miejsca i musiałam uciekać się do rozwiązań zastępczych. Nie byłam zbytnio usatysfakcjonowana z takiej sttuacji, więc tym bardziej czekam na te korzystne zmiany. Pozdrawiam i licząc już w najbliższy poniedziałek na doładowanie, serdeczne dziękuję :)

 • alkud

  ooo!

  dzięki!

  wreszcie nie będzie brakować miejsca na zdjęcia roznegliżowanych Arabek :)

  merci!

 • wildfemale

  Bardzo lubimy:)

 • letni_a

  5MB ?? u mnie pojawia sie tylko 3 MB i to dopiero po tym, jak wykorzystam pozostalosci... teraz mam od 3 tygodni 1,3 MB i juz ze dwie czy trzy noce pomiedzy niedziela a poniedzialkiem minely i nie przybywa roznicy w MB ani do 3 MB nie wspominajac juz o 5 MB!!

 • ols

  Letni_a - wyżej napisałem, że od tego tygodnia dodajemy po 5MB. A żeby dostać trzeba mieć mniej niż 1MB - jeśli masz 1,3 to nic dziwnego że się nie powiększa.

 • hanula1950

  Ale fajnie. Bardzo dziękuję, bo ja mnóstwo zdjęć wstawiam.

 • rados2

  Ja nie rozumiem tej filozofii. Na fotoforum dajecie 2 GB a tu 30 MB ??!! Natępna spr. jest taka; teraz brakło mi miejsca i ostatnie zdjęcie musiałem opublikować na fotoforum. A jutro jeśli bede publikował to wszystkie zdjęcia beda musialy byc na fotoforum i tak aż do poniedziałku a jest sroda. A gdyby dawac 15 a nie 5 MB to ten problem wyst. by 3 razy rzadziej. 5 MB to jest śmiesznie mało!! Nie lubię tego! Poza tym powiekszenie powinno nastepowac gdy jest do konca mniej niz 5 MB a nie 1. Bo jaki to ma sens jesli ja na ostatni wpis uzyłem ponad 2 MB?? Mam nadzieje, ze kapujecie o co mi chodzi.

 • przemo8pl

  skoro dajecie za free co tydzień 5MB to dajcie możliwość kupienia transferu np 100MB za 5zł. Tylko dla chętnych, ale i tak dajecie jak ktoś nie ma z niedzieli na poniedziałek.
  Gdyby tak policzyć że przynajmniej1000osób kupi dodatkowe 100MB za 5zł to nawet nieźle zarobicie, zwłaszcza że aktualnie dyski twarde kosztują 1TB ok 300zł
  1000000MB : 100MB = 10 000 użytkowników
  nie trudno pomyśleć żeby zobaczyć że zarobicie na tym
  10 000 * 5zł = 50 000zł
  50tys zł za jedyne 300zł dysku, można kupić dysk za 500zł, będzie szybszy ale i tak zysk będzie ogromny a i wszyscy będą zadowoleni.
  Także pomyślcie czasem, ja to wymyśliłem 10min temu...

  wszelkie prawa do pomysłu zastrzeżone
  przemo8

 • snake.charmer

  A ja mam pytanie z nieco innej beczki, ale w sumie nie wiem, gdzie to napisać. Chodzi o to, że kiedy publikuję swoje rozdziały, często muszę dzielić je na kawałki (zazwyczaj mieści max. 2400 słów, te nieszczęsne 16kb...). Czy jest możliwe, że kiedyś nie będzie tego limitu? Czy da się zrobić w ogóle coś w tej sprawie?
  Pozdrawiam, Snake Charmer.

Dodaj komentarz

© Blog o Blox
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci